top of page
257165664.jpg

APARTMANI KRALJEVI CHARDACI 4*

Хотелско-апартманскиот  комплекс “Краљеви Чардаци”, сопственост на градежната компанија “Првако инженеринг” од Крагуевац се наоѓа на 1450 мнв Копаоник. Од 2011 година, кога првите гости престојуваа во „Чардаци“, овој комплекс постојано расте, се развива и им нуди на своите гости богати капацитети за секаков вид на сместување. Хотел “Краљеви Чардаци” е носител на Wellness награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Apartmani Kraljevi Chardaci 4* - Копаоник 2022/2023

Опис на сместувачки капацитети:

СТУДИО (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

АПАРТМАН (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

АПАРТМАН (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Early Booking
10% попуст за уплата до 01.10.2022

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

  Акција
6+1* – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со портокалова боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

 • Наем на Студио / Апартман

 • Чистење и средување на апартманот

 •  Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

 • 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар
   

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;

 • Деца 0-7 години ГРАТИС

 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости
   

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

 • Услови за откажување и промена на термин:
  Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

 • Рокови за откажување на резервација:

 • До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

 • 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

 • 14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

 • 7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

 • 3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
   

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

bottom of page